Latviski По русский In English

Padomi, paņēmieni un dažas viltībiņas


1. Vislabāk lietot parfīmu pirms ģērbšanās, lai būtu iespējams uzklāt iemīļoto aromātu uz lielākas ādas virsmas. Tā jūs būsiet apņemts ar veselu aromātu mākoni. Bez tam, uz apģērba nepaliks traipi.

2. Ja jūs gribat, lai aromāts noturētos ilgāk, uzklājiet to uz samitrinātas ādas. Aromāts tik ātri neizgaros, kad tam ir pie kā „aizķerties”.

3. Izmantojiet līdzekļus vannai, kas aromatizēti ar jūsu parfīmu. Tas ne tikai kalpos par brīnišķīgu fonu jūsu aromātam, bet arī nodrošinās labāku ādas attīrīšanu un mitrināšanu, pateicoties savam sastāvam.

4. Nekad neuzklājiet aromātu uz ādas ar flakona aizbāzni – uz tā var palikt ādas tauki. Noslēgtā flakonā tie sajauksies ar aromātu un sabojās sarežģīto kompozīciju. Tas ir viens no iemesliem, kuru dēļ daudzas firmas pārgājušas uz iepakojumu-spreju izlaišanu.

5. Aromāts izgaro ātrāk no sausas ādas – lūk vēl viens iemesls izmantot mitrinošos līdzekļus pēc vannas, it sevišķi, ja jums ir sauss ādas tips.

6. Aromāts ceļas, bet nevis nolaižas. Ja jūs vēlaties sajust savu smaržu aromātu, uzklājiet to ne tikai aiz ausu ļipiņām.

7. Uzglabājiet aromatizētās ziepes bez ietinamā papīra skapī starp veļu, lai gan dvieļi, gan palagi būtu smaržīgi.

8. Tā kā punkti, kur sajūtams pulss – kakls, apakšdelms, elkoņu locītavas, ceļgali un potītes – ir siltāki nekā pārējās ķermeņa daļas, aromāts, kas uzklāts uz šīm virsmām, „pamostas” ātrāk.

9. Jūs nevarat novērtēt smaržas pēc aromāta, kas plūst no cita cilvēka. Nav cilvēku ar vienādu ādas ķīmisko raksturojumu.

10. Ja situācija prasa tikai vieglu mājienu uz parfīmu, ieejiet vannā ar aromatizētiem līdzekļiem vai izmantojiet aromatizētu losjonu ķermenim, krēmu vai putas.

11. Kad jums smaržas izbeidzas, neizmetiet tukšo flakonu. Ielieciet tukšo flakonu skapī, bet aizbāzni – veļas kastē, lai jūsu veļa iegūtu labi smaržojošu aromātu.

12. Tā kā dažādi produkti izgaro ar dažādu ātrumu, vairāku kārtu aromāta uzklāšana palielina aromāta dziļumu un spēku. Šis process noris vairākos posmos. Pirmā kārta veidojas, kad jūs mazgājaties – izmantojiet aromatizētās ziepes, aromatizētos sastāvus vannai vai dušas gēlu. Otrā kārta uzklājas, kad jūs lietojiet mitrinošu sastāvu – losjonu, gēlu vai ķermeņa putas, kas aromatizēti ar to pašu aromātu. Trešā kārta – tas ir odekolons vai smaržas. Un, beidzot, vēl lielākam efektam izmantojiet aromatizēto talku vai putas.

13. Provju flakoni ir ideāli ceļojumiem. Tādas mazas pudelītes satur aromātu vairāku desmitu reižu lietošanai.

14. Jūs nekādi nevarat iemigt? Vai arī tā esat noguris, ka neesat spējīgs strādāt? Pēc smaržu terapeitu vārdiem, palīdzība ir blakus – tā ir jūsu „degungalā”. Tiek uzskatīts, ka jasmīnu, samteņu un hiacinšu aromāti iedarbojas nomierinoši, bet piparmētru, greipfrūtu, persiku, kanēļa un sandalkoka aromāti uzmundrina.

15. Kad mainās klimatiskie apstākļi, mainās arī aromāti. Aromāti smaržo daudz spēcīgāk karstajos un mitrajos mēnešos, nekā aukstā laikā.

16. Ja jūs izmantojiet matu ieveidošanas līdzekļus bez aromāta, apsmidziniet matu suku ar tualetes ūdeni, lai piedotu matiem vieglu aromātu.

17. Izmēģiniet ne vairāk kā divus – trīs smaržu veidus vienlaicīgi. Citādi tie jums visi liksies vienādi.

18. Liela karstuma laikā smaržas un parfimērijas ūdens smaržo spēcīgāk nekā parasti.

19. Ja spēcīga smarža nav pieņemama, izmantojiet vannas līdzekļus to vietā, lai izmantotu parfimērijas ūdeni vai aromātu.
Ja jūs nejūtiet savu smaržu aromātu, tas vēl nenozīmē, ka to nesajūt citi. Varbūt jūs esat vienkārši pie tām pieraduši. Tādēļ, ja jūs lietojiet tualetes ūdeni biežāk kā vienu–divas reizes dienā, ļoti iespējams, ka jūs varat pārcensties. Pajautājiet kādam no tuviniekiem, vai nav pārāk intensīvs jūsu smaržu aromāts.

20. Nekrājiet smaržas uz priekšdienām. Tās nav mūžīgas. Tādēļ tiešām ir saprotama vēlme paildzināt labsajūtu. Taču ekonomēt smaržas un lietot tās tikai svētkos, nav vērts. Mūsdienīgām sievietēm un vīriešiem, pilnīgi pietiek, ja ir 5 – 7 aromāti dažādām dzīves situācijām, kurus var mainīt dienas gaitā. Pašas koncentrētākās PARFUM klases smaržas dzīvo četrus gadus, tualetes ūdeņi vēl mazāk – divus gadus. Pēc tam tie sāk bojāties – spirts pakāpeniski iztvaiko, aromātiskā masa kļūst daudz eļļaināka, var palikt nepatīkami traipi uz apģērba. Bez tam, ar laiku mainās aromāts, parādās rūgtums, sāk izdalīties veselībai kaitīgas vielas. Tādēļ, ja jūsu mājas kolekcijā saglabājušās „smaržas-veterāni”, kuras lietojusi vēl jūsu māmiņa, pošoties uz pirmo satikšanos, tad labāk samitriniet tajā salveti un ielieciet veļā.

21. Glabājiet portfelī vai somiņā mazu aerosola flakoniņu ar smaržām, lai jūs varētu tās izmantot dienas laikā.

2010-06-22 01:05  |  Skatīts: 574x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ